Sedmá generace 2/2026
| Publisher | Hnutí DUHA |
|---|---|
| Year of publication | 2026 |
Book locations
V tomto čísle se věnujeme pivu, ale i mnohému jinému.
Vážená čtenářko, vážený čtenáři,
na konci předchozího editorialu jsem připomínal, že budoucnost je otevřená. To se v uplynulých dvou měsících potvrdilo jak ve zlém — Trumpova válka proti Íránu za sebou zanechává ekonomickou i environmentální spoušť —, tak v dobrém — iliberální režim autokrata Viktora Orbána dostal ve volbách tvrdý direkt a Milion chvilek pro demokracii dokázal zaplnit Letenskou pláň statisíci lidí, kteří nesouhlasí s orbánizací našeho státu. Samozřejmě jde jen o záblesk ve zdejší politické temnotě, ale díky za něj.
V tomto čísle jsme pro vás opět připravili mix povznášejících i skeptických, aktuálních i nadčasových, domácích i zahraničních, sociálních i přírodních, racionálních i poetických témat. V hlavním bloku se poprvé v historii časopisu věnujeme pivu, konkrétně ekologizaci jeho výroby, komunitnímu a genderovému rozměru nebo jeho roli v české společnosti. Hlava vám pak následně ztěžkne při četbě myšlenek moto-ministra životního prostředí Igora Červeného nebo rozhovoru s klimatickým aktivistou Tadziem Müllerem. K povzbuzení pak doporučuju biofilní eseje Luďka Čertíka a Radovana Pláška, anketu s osobnostmi zabývajícími se ochranou zvířat nebo originální vizitku Soutoku od Renaty Plackové.
Držte se nad všemi kalnými hladinami a na shledanou na našich debatách a stáncích!
Vít Kouřil