Přeskočit na hlavní obsah
Výstava akvarelů Ivany Kubíkové - COUBIC

Výstava akvarelů Ivany Kubíkové - COUBIC

Zveme Vás na výstavu akvarelů Ak. mal. Ivany Kubíkové - COUBIC, která se koná celý červen v prvním patře Knihkupectví ACADEMIA na Václavském nám.

Zaslala Šárka Hakenová dne

COUBIC (Ak. mal. Ivana Kubíková)

Narodila se v Děčíně v roce 1963. Svá studijní léta prožila v Praze, Paříži a v Roquefort des Corbiéres. Je známá především ve Francii, kde studovala a později učila na Vysoké škole krásných umění (Ecole nationale supérieure de Beaux-Arts - ENSBA v Paříži). Vystudovala pražskou "Hollarku", Vysokou školu umělecko-průmyslovou v atelieru ilustrace a užité grafiky u Jiřího Mikuly a Jiřího Šalamouna v Praze.

Získala prestižní ceny: Atelierovou za ilustrace na VŠUP, Ame Sáňky "O nejkrásnější českou a slovenskou knihu" v Památníku národního písemnictví v Praze a Cenu Aloise Senefeldera v mezinárodní soutěži v originální litografii v Offenbachu nad Mohanem (Německo). V roce 2017 získala ocenění městem Roudnice n.L za reprezentaci v zahraničí.

Má zastoupení ve sbírkách v National Libry v Paříži, v Librairie Lefebvre v Orleans (Francie), v Muzeu A. Senefeldera v Offenbachu nad Mohanem (Německo), v Památníku národního písemnictví v Praze (Česká rep.), v Litografickém uměleckém centru v Sighartingu (Rakousko).

V současné době žije a pracuje v Roudnici nad Labem, kde v letech 2000 - 2013 založila litografické centrum s galerií, podporující originální litografii a mladé výtvarníky. Věnuje se volné a užité tvorbě.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...