Přeskočit na hlavní obsah
Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava udělí Cenu za nejlepší dokumentární knihu

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava udělí Cenu za nejlepší dokumentární knihu

Mezinárodní festival Ji.hlava tradičně zkoumá dokumentární východiska nejen ve filmech, ale i v rozhlasové tvorbě, počítačových hrách, virtuální realitě nebo divadelních projektech. Zaměřuje se také na literaturu, která má silný dokumentární náboj, přispívá k reflexi doby i přemýšlení o minulosti. Ve třicítce nominovaných titulů nechybí ani kniha z Nakladatelství Academia Ti, kteří se rozhodli autorů Aleny Lochmannové a Miroslava Šafra.

Zaslala Šárka Hakenová dne

Už počtvrté bude letos v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava udělena Cena za nejlepší dokumentární knihu. Cena pomáhá šířit povědomí o knižní dokumentární tvorbě. Výběr knih upozorňuje na výrazný, ale dosud opomíjený kulturní proud, rozšiřuje čtenářské poznání, podporuje autory, autorky i nakladatelství věnující se dokumentárním knihám.

Všechny přihlášené knižní tituly budou po soutěži zařazeny do knižního fondu Centra dokumentárních filmů v Jihlavě. Cílem soutěže je také postupné utváření knihovny a databáze dokumentárních knih. Množství přihlášených publikací v minulých ročnících soutěže je důkazem, že má tato kategorie v knihovnách i knihkupectvích své nezastupitelné místo.

Mezi třiceti nominovanými tituly nechybí ani kniha Aleny Lochmannové a Miroslava Šafra Ti, kteří se rozhodli, která vyšla v Nakladatelství Academia. Těšíme se tedy na září, kdy bude zveřejněna pětice finalistů. Vyhlášení vítězné knihy pak proběhne během 28. ročníku MFDF Ji.hlava, který se bude konat 25. října - 3. listopadu.

Na kompletní nominace se můžete podívat na webu organizátorů festivalu.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava (MFDF Ji.hlava) je významný evropský festival uměleckého a kriticky myslícího dokumentu reflektující díla, která se zabývají významnými tématy. Je největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Více informací o festivalu se dozvíte na jejich webových stránkách: www.ji-hlava.cz

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...