Přeskočit na hlavní obsah
Letošní ročník mezinárodního festivalu Svět knihy se ponese v duchu německojazyčné literatury

Letošní ročník mezinárodního festivalu Svět knihy se ponese v duchu německojazyčné literatury

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy se uskuteční 23. – 26. května na Výstavišti v pražských Holešovicích. Jedná se o 29. ročník a čestným hostem byl zvolen dlouhodobý program „Das Buch – německojazyčná literatura“, který společně připravují Goethe – Institut ČR, Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví Švýcarské konfederace. V celé šíři tak představí autory a mluvčí Německa, Rakouska a Švýcarska.

  • Datum události: 23. 5. 2024 — 26. 5. 2024
  • Místo konání: Výstaviště Praha, Holešovice

Zaslala Šárka Hakenová dne

Festival návštěvníkům představí bohatství současné německojazyčné literatury napříč všemi žánry jako je beletrie, komiks, dětská literatura nebo filozofie a publicistika. Zaměří se na aktuální témata, která reflektují současný stav společnosti, a jež odrážejí specifické vazby České republiky na sousední země.

Svět knihy se také rozhodl zapojit do aktivit, které se týkají 100. výročí úmrtí Franze Kafky. Tento pražský německy píšící spisovatel židovského původu zemřel v roce 1924 a mezi jeho nejznámější díla můžeme zařadit například povídku Proměna nebo román Zámek. V rámci programu budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se besed o Kafkově tvorbě i inspiracích, které z ní čerpají. Festival proto zahájí kapela Kafka Band, která zhudebňuje Kafkovy texty. Mottem tohoto ročníku pak bude Kafkův citát „Kniha musí být sekerou na zamrzlé moře v nás“.

V doprovodném programu se také objeví sekce Literatura jako hlas svobody, která bude k dispozici autorům bojujícím za svobodu. Cena Jiřího Theinera, která je součástí festivalu a podporuje hlasy proti cenzuře a v boji za demokracii, bude nové udělena již během zahájení festivalu.

Vstupenky si můžete zakoupit online na webových stránkách: eshop.svetknihy.cz, po jejím předložení na INFO stánku u vstupu obdržíte vstupní pásku. Zde bude také probíhat výměna Čestných vstupenek za pásky. Vstupenky si můžete koupit i na místě u pokladny, kde zároveň obdržíte vstupní pásku.

Na veletrhu nebude chybět ani stánek nakladatelství Academia. Najdete nás v Křižíkově pavilonu E, číslo našeho stánku je KE004. Všechny knihy budeme nabízet s veletržní slevou 25 %. Budeme rádi, když se u nás zastavíte. Těšíme se na setkání!

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...