Přeskočit na hlavní obsah
Bydlení mladých v době krize

Bydlení mladých v době krize

V rámci naší spolupráce se Sociologickým ústavemm AV ČR jsme pro Vás připravili novou výlohu, která mimo jiné upozorňuje na publikaci Bydlení mladých v době krize.

Zaslala Šárka Hakenová dne

Jednou z řady krizí, které v současnosti čelí – nejen česká – společnost, je i krize bydlení. Ceny bytů a domů, ale i nájmů raketově rostou a bydlení se stává stále hůře dostupným. Možnost pořídit či zajistit si bydlení se přidává k řadě dalších omezení, jež se propisují do již existujících společenských nerovností a dále je prohlubují. Zároveň se nedostupnost bydlení stává palčivým problémem zejména, i když nikoli výhradně pro mladé lidi, kteří se ocitají v životní situaci, kdy chtějí či potřebují bydlet – sami či v rámci zakládané rodiny.

Jak na tuto skupinu tzv. mladých dospělých dopadá krize bydlení? Jak se k bydlení staví, jak si jej představují a plánují? A jak do představ a plánů promlouvá právě rostoucí nedostupnost bydlení? Jak tato nedostupnost ovlivňuje představy o tom, kdo je a kdo má být za zajištění bydlení zodpovědný? A jak jsme se do situace krize bydlení vůbec dostali a jak na ni reagujeme, ať již jako společnost, nebo jako jednotlivci?

Na tyto a podobné otázky odpovídá kniha určená nejen odborné, ale hlavně širší poučené veřejnosti. Představuje výsledky několikaletého sociologického výzkumu přístupným jazykem tak, aby byla zajímavá jak pro odborníky, tak pro zainteresovanou veřejnost, jako je novinářská obec, studující (na vysokých školách), politická reprezentace a státní správa či samospráva, ale také všichni ti, kteří mají zájem porozumět současné situaci krize bydlení a tomu, jak dopadá (nejen) na mladé lidi.

Při zakoupení tohoto titulu v Knihkupectví Academia na Václavském nám. obdržíte zdarma látkovou tašku s logem ústavu a dvě další brožurky, které se zabývají participativním bydlením.

Pokud Vás toto téma zajímá, určitě se u nás zastavte a přijďte si prolistovat i další tituly vydané Sociologickým ústavem AV ČR. Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...