Přeskočit na hlavní obsah

Výpravy téměř epochální 5

Běžně 399,00  359,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

ISBN

978-80-909077-4-4

EAN

9788090907744

Nakladatelství

Echo Media

Rok vydání

2024

Vazba

Brožovaná

Počet stran

360

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Jiří Peňás je poutník, který ocení i zastavení. Nehoní se za rekordy, není žádný sportsman, je to člověk spíše zamyšleného hospodského posezení, sám někde v koutku. Je na cestě a hledá. - To píše o autorovi středoevropských cestopisů v předmluvě k novému dílu Petr Pithart, sám účastník jedné z výprav - kam jinam, než na Bílou Horu...
Slovo "epochální" v názvu pátého dílu znamená, že se v nich setkávají různé epochy: cestujeme napříč časem, ale zůstáváme v našem regionu: v naší střední Evropě, kterou přitom tak málo známe! Kroužíme po Čechách i Moravě, zastavíme se v Brně, Táboře, Prachaticích, objevíme se ale i v Krkonoších nebo Orlických horách. Pronikneme za hranice do Maďarska, objevíme se v kavárnách v Rakousku, poznáme pozoruhodné zámecké zahrady v Lužici, tedy v bývalé NDR. V Polsku podnikneme expediční výpravy za tajemstvím Dolního Slezska. Vždy budeme mít na paměti, že věci jsou tím zajímavější, když je máme před nosem, takže o nich víme méně, než si dovedeme představit.
Autor nepředstírá, že ví všechno, ale zve na cestu. Jde sám, ale vy můžete jít s ním. Nebudete mu vadit a on nebude vadit vám. Věřte tomu.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...