Přeskočit na hlavní obsah

Vozy státních drah 1875–1918

LOSOS LUDVÍK, LUTRÝN JAN, MAHEL IVO, MALKOVSKÝ ZDENĚK
Běžně 980,00  882,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

LOSOS LUDVÍK, LUTRÝN JAN, MAHEL IVO, MALKOVSKÝ ZDENĚK
ISBN

978-80-7270-149-0

EAN

9788072701490

Nakladatelství

Nadatur

Rok vydání

2023

Vazba

Vázaná

Počet stran

268

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Představíme osobní a nákladní vozy, které dodávaly české vagonky C. k. rakouským státním drahám (K.k.St.B.) ještě před vznikem ČSD, tedy před rokem 1918. Naleznete zde jak vozy plné luxusu, tak jednoduché vozy služební a poštovní, nákladní vozy cisternové nebo chladicí pro přepravu piva. Zaznamenáte vývoj vozů pro přepravu běžných nákladů, ale také vozů upravených speciálně pro vojenské využití. Většina popisovaných vozů později tvořila důležitou část vozového parku ČSD.
V samostatných kapitolách se věnujeme nejen vývoji konstrukce vozů, ale také výrobcům - českým vagonářům, díky kterým se vozový park rakousko-uherské monarchie držel na evropské špičce železniční techniky. Zajímavou součástí je i vývoj designu k dosažení vyššího cestovního komfortu. Seznámíme vás též s vývojem systémů řadového označování.

Stejně v celé edici VOZY, také v této knize jsou k jednotlivým popisovaným typům vozů uvedeny typové náčrty (pokud se dochovaly) a bohatá, často dosud nepublikovaná fotografická dokumentace. Publikace obsahuje německé a anglické resumé.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...