Přeskočit na hlavní obsah

Větrný přístav

MARTIN GEORGE R.R., TUTTLEOVÁ LISA
358,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

MARTIN GEORGE R.R., TUTTLEOVÁ LISA
ISBN

978-80-257-3154-3

EAN

9788025731543

Nakladatelství

Argo

Rok vydání

2020

Vazba

Vázaná

Počet stran

344

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Slavný autor bestsellerů George R. R. Martin a uznávaná spisovatelka Lisa Tuttleová napsali skvostný nadčasový příběh o světě svázaném železnou tradicí a o mladé ženě, která se proti zavedeným pořádkům vzbouří s umanutou vírou ve svůj spravedlivý sen.

Na planetě pokryté oceány, z nichž nad hladinu ční pouze souostroví vydaná napospas bouřím a silným větrům, se usídlila lidská kolonie. Hladký chod civilizace závisí na okřídlencích, všemi vážených hrdinech, kteří s pomocí drahocenných metalických perutí denně překonávají divoké bouře, aby mezi ostrovy rychle a bezpečně šířili čerstvé zprávy, důležitá politická a obchodní poselství, ale i písně, zvěsti a legendy.
Maris se narodila jako dcera rybáře, nepřeje si však nic jiného než létat nad širými oceány Větrného přístavu. Aby svého snu dosáhla, prolomí posvátnou tradici, dle níž se křídla dědí ve vyvolených rodech, místo aby se předávala těm, kdo prokáží výjimečné schopnosti. Její revolta však spustí řetězec nepředvídaných událostí a společenských proměn, jež ohrozí křehkou stabilitu lidské společnosti.

"Neměla jsem v plánu zůstat celou noc vzhůru, abych Větrný přístav dočetla, ale nezbylo mi nic jiného." - Anne McCaffreyová

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...