Přeskočit na hlavní obsah

Veselý Sisyfos

MITROFANOV ALEXANDR, DRAŽANOVÁ ADÉLA
Běžně 369,00  332,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

MITROFANOV ALEXANDR, DRAŽANOVÁ ADÉLA
ISBN

978-80-88445-16-6

EAN

9788088445166

Nakladatelství

Zeď

Rok vydání

2023

Vazba

Vázaná

Počet stran

200

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Alexandr Mitrofanov patří k nejvýraznějším osobnostem české žurnalistiky posledních třiceti let. Jeho životní příběh a rozkročení mezi dva světy mu poskytuje jedinečný vhled jak do ruské, tak i do české duše.
Orientuje se v domácí politice a jejích zákoutích, labyrintech a přesmyčkách. Zároveň se nebojí tvrdě kritizovat a trefně pojmenovávat i negativní jevy, které v posledních letech čím dál víc prostupují českou společností a mění se v temné proudy.
Zároveň bedlivě sleduje dění na Východě. Hluboká znalost Ruska mu totiž už dávno vyslala varovné signály, že z téhle země nás v nejbližší době nečeká nic dobrého. Mnozí ho měli za strašáka. Jenže invaze na Ukrajinu mu dala za pravdu. A on umí jako málokdo popsat, proč to tak je.
Kniha mapuje jak jeho život od mládí v Sovětském svazu až po komentátorskou současnost v českých médiích, tak velká témata a události, jichž byl svědkem a novinářsky je pokrýval: vývoj české politiky po roce 1989, dráhu Miloše Zemana, postsovětský vývoj v Rusku, osobu Putina, současnou válku v Ukrajině a též proměny české společnosti a žurnalistiky.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...