Přeskočit na hlavní obsah

Tibetská kniha mrtvých

PADMASAMBHAVA
Běžně 778,00  700,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

PADMASAMBHAVA
ISBN

978-80-7436-118-0

EAN

9788074361180

Nakladatelství

DharmaGaia

Rok vydání

2024

Vazba

Vázaná

Počet stran

540

Jazyk čeština

Zařazení knihy


"Starobylý vzácný text, po staletí ukrytý jako poklad nauky, odhaluje tajemství, jak dobře žít, dobře umřít a dobře se znovu narodit."

Soubor textů Velké vysvobození prostřednictvím naslouchání v bardech, známější jako Tibetská kniha mrtvých, je považován za jednu z nejvýznamnějších tibetských literárních a filosofických písemností. Obsahuje detailní a přesvědčivé popisy posmrtného stavu (bardo), doprovázené výkladem buddhistických meditací, které mohou zcela proměnit dosavadní zkušenost našeho běžného denního života. Kniha rovněž nabízí rady, jak umírajícím pomoci na jejich cestě, a může být i inspirací k tomu, jak se vyrovnat s bolestnou ztrátou blízkého člověka.

Na překladu spolupracovali významní současní mistři tibetského buddhismu, včetně J.S. Dilgo Khjence Rinpočheho a J.S. dalajlamy, jenž napsal úvodní filosofický komentář. Součástí knihy je také rozsáhlý výkladový slovník a podrobný poznámkový aparát. Vzniklo tak "výjimečné dílo", věrně reprodukující hluboké vhledy a záměry původního textu.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...