Přeskočit na hlavní obsah

Rudý diamant

HÜRLIMANN THOMAS
Běžně 378,00  340,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

HÜRLIMANN THOMAS
ISBN

978-80-257-4425-3

EAN

9788025744253

Nakladatelství

Argo

Rok vydání

2024

Vazba

Vázaná

Počet stran

230

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Knihu nominovanou na Švýcarskou knižní cenu lze s trochou nadsázky přirovnat k Ecovu Jménu růže a Musilovým Zmatkům chovance Törlesse.
"Přizpůsob se, pak přežiješ." Tuto radu dostane jedenáctiletý Arthur Goldau, když ho jeho matka na podzim 1963 odveze do klášterního internátu ve švýcarských horách, kde z něho mají udělat muže, jak si přeje chlapcův otec, plukovník. Na odlehlém místě, kde už v září napadne sníh a kam jednou za rok přijíždí na návštěvu poslední rakouská císařovna Zita Habsburská, se Arthur stane chovancem č. 230. Jenže mohutné zdi kláštera, kde se čas točí jakoby v kruhu, skrývají třeskuté tajemství. Prý je zde od doby, kdy se v roce 1918 zhroutila podunajská monarchie, uschován nesmírně cenný diamant z korunního pokladu Habsburků. Zatímco se Arthur se svými kamarády vydává po stopách diamantu, které ho zavádí do zdejších katakomb a hluboko do minulosti, za zdmi kláštera vane svobodný duch 60. let. Vesnická dívka Rézi zasvěcuje Arthura do tajů lásky a i do klášterních chodeb pronikne Dylanův song "The Times They Are a-Changin'".

"Fascinující klášterní krimi ve stylu Umberta Eca." Bieler Tagblatt

"Filosofické dobrodružství a "bildungsroman" v jednom: Hürlimann vypráví o dospívání ve švýcarském klášterním internátu i o mýtech, které mají větší váhu než historická fakta." Deutschlandfunk

Vydání knihy finančně podpořila Švýcarská umělecká rada Pro Helvetia. .

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...