Přeskočit na hlavní obsah

Putování za zlatými jablky Příběh italských citrusů

ATTLEE HELENA
Běžně 429,00  386,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

ATTLEE HELENA
ISBN

978-80-86356-66-2

EAN

9788086356662

Nakladatelství

One Woman Press

Rok vydání

2022

Vazba

Brožovaná

Počet stran

270

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Itálie z pohledu milovnice citrusů a zahrad je neobvyklý cestopis britské autorky Heleny Attlee, která se v Itálii poprvé ocitla před více než čtyřiceti lety a spojila s ní svůj profesní život - po mnoho let působila jako průvodkyně italskými historickými zahradami. Tato země ji však okouzlila i svými citrusy. Čím více se toho o nich dovídala, tím více ji fascinovaly, a to nejen coby okrasné dřeviny s okouzlující vůní květů a zářivě barevnými plody roztodivných tvarů, ale také jako součást historie země.
Vydáte-li se s autorkou napříč Itálií po stopách zářivých aromatických citrusů - citronů, pomerančů, mandarinek, bergamotů a cedrátů -, kromě dalších zajímavostí se dozvíte, které citrusy se na území (dnešní) Itálie objevily jako první, jak vypadala medicejská sbírka bizarních citrusů, kdy se citrusy začaly pěstovat komerčně na vývoz, které citrusy pomáhaly proti kurdějím, jak je sicilská mafie propojená s citrusy, co je to etrog a jakou roli hraje v židovském svátku Sukot, jak vznikla tradice pomerančové bitvy v Ivreji nebo jak se bergamot stal slavnou ingrediencí parfémů.
Ať už vás autorka zavede na Sicílii, do Kalábrie, Amalfi či Ligurie, vždy vám svým nadšeným vyprávěním umožní zažít jedinečnost místního citrusu a jeho příběhu a navrch přidá i recept, jak jeho specifickou chuť a vůni využít v kuchyni. Její nadšení je nakažlivé, a tak je kniha doplněna i o seznam míst (zahrad, citrusových školek či farem), která stojí za to navštívit.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...