Přeskočit na hlavní obsah

Okolí Mnichova Hradiště na starých pohlednicích

Běžně 530,00  477,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

ISBN

978-80-88121-84-8

EAN

9788088121848

Nakladatelství

Baron

Rok vydání

2024

Vazba

Vázaná

Zařazení knihy


Více než 500 pohlednic s krátkým popisem zavede čtenáře do 80 obcí a míst kolem Mnichova Hradiště. Prostřednictvím obrázků se můžete vydat například do Bakova nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem, Kněžmostu, Bosně, Březiny, Kláštera Hradiště nad Jizerou, Loukova, Loukovce, Branžeže, Mohelnice nad Jizerou, Chocnějovic, Chudoples, Zvířetic, Malé Bělé, Doubravy, Žďáru, Skokov, Svijan, Veselé, Hoškovic, Dneboha, Olšiny, Ptýrova, Bílé Hlíny, Dolní Krupé, do Horní i Dolní Rokyté, Horního i Dolního Bousova, Horní i Dolní Bukoviny, Dařenic, Sovenic, Koryt, na Píčův statek či Mužský (tábor lidu), ale i do míst méně navštěvovaných, například do Čižin, na tzv. Čardu, do Haškova, Habru, Honsoba nebo Rečkova.

V knize najedete i vzkaz „budoucím pokolením“ z roku 1912 od dělníků z pivovaru v Klášteře Hradišti nad Jizerou, foto trampské osady v Habru, pohlednice vydané na podporu postižených sesuvem půdy pod Drábskými světničkami, sezonní orchestr z roku 1914 v Haškově, léčitelství tzv. „Skokovské báby v Skokově“ a další zajímavosti.

Vázaná barevná publikace volně navazuje na první vydanou knihu Mnichovo Hradiště na starých pohlednicích a fotografiích. Obě knihy potvrzují nejen autorovu sběratelskou vášeň ke starým pohlednicím a fotografiím, ale i jeho lásku k tomuto kraji a lidem v něm žijícím. Není se proto co divit, že zakončuje své úvodní slovo větami: „Vítejte tedy na Mnichovohradišťsku! Vítejte na Ostrově svaté Anny! V malebném kraji na prahu Českého ráje.“

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...