Přeskočit na hlavní obsah

Odvážné srdce. Probuzení nezměrného soucitu: Moderní komentář k Třiceti sedmi slokám o praxi bódhisa

TANDZIN PALMO DŽECUNMA
Běžně 368,00  331,00  vč. DPH
Není skladem

Informovat o naskladnění

Autor

TANDZIN PALMO DŽECUNMA
ISBN

978-80-7436-137-1

EAN

9788074361371

Nakladatelství

DharmaGaia

Rok vydání

2024

Vazba

Vázaná

Počet stran

238

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Stejně jako je pro archetypálního hrdinu příznačná srdnatost, díky níž přestává zkoušky a útrapy v zájmu druhých, tak i bódhisattva se vyznačuje pozoruhodným odhodláním osvobodit všechny od utrpení, aby dospěli k pravému štěstí a probuzení. Buddhistický hrdina soucitu s každou další výzvou rozvíjí bohatství vnitřních kvalit, s jejichž pomocí je s to druhým přinášet skutečný prospěch.
V knize Odvážné srdce objasňuje Džecünma Tändzin Palmo, uznávaná duchovní učitelka těžící z celoživotních zkušeností, jádro mahájánového buddhismu - bódhičittu -, kterou popisuje jako "nesobecký projev nezměrného soucitu". Ve svých výkladech se opírá o slavný tibetský buddhistický text Třicet sedm slok o praxi bódhisattvy. Ukazuje nám, jak se můžeme stát takovýmto hrdinou, bódhisattvou ve výcviku, a pomáhá nám čelit nejistému víru světa, jakkoliv radostnému či nebezpečnému, s hlubokým přáním, abychom nalezli smysl a objevili nejzazší esenci moudrosti a soucitu.

"Tradice výcviku mysli neboli lodžongu, jak se nazývá v Tibetu, se zaměřuje na zkušenost reálného světa a je plná praktických strategií napomáhajících k životu vedenému s bdělým vědomím, soucitem a moudrostí. Tato esenciální učení po celá staletí přinášela inspiraci a ponaučení bezpočtu meditujících. Je nesmírně záslužné, že Džecünma Tändzin Palmo tyto nauky šíří. Svou hlubokou praxí spjatou s pochopením toho, jakým výzvám v moderním světě čelíme, jim vdechuje nový život. Kniha osloví každého, kdo se upřímně zajímá o výcvik a přeměnu vlastní mysli." Yongey Mingyur Rinpočhe, autor knihy Radost ze života

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...