Přeskočit na hlavní obsah

Na Západě zuří válka

Běžně 448,00  403,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

ISBN

978-80-7335-830-3

EAN

9788073358303

Nakladatelství

LEDA

Rok vydání

2022

Vazba

Vázaná

Počet stran

340

Rozměry

238 x 170 x 29 mm

Hmotnost

642 g

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Už delší dobu to vypadá, že se na Západě hroutí snášenlivá společnost humánních civilizačních zásad, které jí dosud zajišťovaly soudržnost a rozvoj. Média podléhají cenzuře politické ideologie "sociální spravedlnosti” a univerzity indoktrinují mládež revoluční vizí nové společnosti.
"Všechno, co jsme pokládali za rozumné a dané”, píše Murray, "se nyní nachází pod palbou nenávistné kritiky”. Máme-li i tentokrát zvítězit nad fašismem a komunismem, musíme demaskovat vnitřního nepřítele. Není to snadné, pseudoprogresivistické hnutí "uvědomělých (woke)” bojůvek používá proměnlivý jazyk utopické "absolutní rovnosti rasových a sexuálních menšin” a svou novořečí dokáže posluchače často zmást. V útoku na západní civilizaci zneužívá americký komplex z otrokářství ("Na černošských životech záleží!”) a obviněním z rasismu útočí na liberální politickou tradici, západní filosofii, literaturu, umění a dokonce i exaktní vědy jako na pozůstatky rasistické imperialistické politiky "bílých mrtvých mužů”, kterou je nutno od základu vyvrátit a vybudovat novou, spravedlivou, multikulturní a beztřídní společnost.

Murray dramaticky líčí, jak ideologie anti-rasismu pronikla do myšlení západní elity, jak ovlivňuje chod škol a institucí, pracovní zákony i veřejnou debatu. Padají sochy zakladatelů americké svobody a hrdinů občanské války. Absurdní obvinění bílé rasy z vrozeného nevyléčitelného rasismu ohrožuje legitimitu a soudržnost multietnického národa. Murray volá do boje: nedejme se zastrašit a pádně odpovězme na pomlouvání civilizace, jež dala světu katedrály a univerzity, úžasné umění, vědu, techniku a také lékařství a vyprostila z bídy dvě miliardy lidí! Pouze na Západě byla umožněna politická a individuální svoboda. V zájmu jejího udržení je třeba se vzepřít jejím totalitním likvidátorům - je třeba je porazit.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...