Přeskočit na hlavní obsah

Konec nekonečna

FIKÁČEK JAN
Běžně 498,00  448,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

FIKÁČEK JAN
EAN

9788075513427

Nakladatelství

Jonathan Livingston

Rok vydání

2024

Vazba

Vázaná

ISBN

9788075513427

Počet stran

384

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Nekonečno fascinuje lidstvo již celá tisíciletí a setkáváme se s ním nejen ve filozofii, ale i fyzice a matematice. Ale co když vůbec neexistuje?
Pozoruhodná interdisciplinární kniha, jejíž často velmi nové a originální myšlenky vzbudily již ve fázi autorovy dizertace v akademické obci i médiích značný pozitivní i negativní rozruch, ba dokonce i odpor, pobouření a vyhraněnou, nezřídka osobně útočnou kritiku. Kniha zkoumá otázku existence nekonečna v realitě i abstrakci, ve fyzice i matematice, a to za využití materiálů a příkladů z desítky různých vědních oborů.
Ponořte se do proudu zkoumání historie i současnosti nekonečna, třeba analýzou vývoje lidské abstrakce od narození do dospělosti, kdy abstraktní "zvíře" nekonečna není zkoumáno staticky, jak je obvyklé, ale darwinovsky evolučně, s poukazy na rozvíjení vlastností abstrakcí jako je písmo, jazyk, peníze nebo gramatika.
Vydejte se cestou úvah, zda není pokrok ve fyzice a matematice mimo jiné i ničením jedněch nekonečen a nalézáním jiných, a zkuste spolu s autorem zodpovědět otázku, zda nakonec nemají všechny paradoxy nekonečna pouze jediné řešení - a jaké.
Dostaňte se co nejblíže k odpovědím na problémy, jako co je to čas či skutečnost, seznamte se s formulacemi, jako je ultrafalzifikace či totální fenomenologie, a - pokud jste i vy nakloněni originálním myšlenkám - pootevřete dveře, za nimiž možná čekají koncepty nové fyziky a matematiky.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...