Přeskočit na hlavní obsah

Klíč k soudní síni (3. vydání)

JIRSA JAROMÍR, VÁVRA LIBOR
Běžně 1 089,00  980,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

JIRSA JAROMÍR, VÁVRA LIBOR
ISBN

9788076769724

EAN

9788076769724

Nakladatelství

Wolters Kluwer

Rok vydání

2024

Zařazení knihy


Jak jsme uváděli před časem, kdy vzniklo druhé vydání publikace Klíč k soudní síni, už při své premiéře v roce 2006 se tato kniha stala specifickým bestsellerem v oblasti právnické literatury a dočkala se několika – dnes už dávno rozebraných – dotisků. Důvod byl celkem jednoduchý: kniha je originální, čtivou, vskutku praktickou příručkou, zamýšlenou původně pro začínající soudce a advokáty a adepty těchto profesí, ale ukázala se jako velmi přínosný průvodce, jakýsi denní manuál a cenná příležitost pro „zopakování látky", se kterou rádi pracují i zkušení právníci v justici i advokacii (navíc v ní řadu poučení najdou např. i notáři, soudní exekutoři, státní zástupci či insolvenční správci), ale shánějí se po ní i studenti právnických fakult, kteří se rozhodují o své budoucnosti.

Třetí, znovu aktualizované a výrazně doplněné vydání Klíče k soudní síni si opět, jako v předchozích letech, vyžádala sama praxe. Autorský tým se nezměnil. Vede jej soudce Ústavního soudu JUDr. Jaromír Jirsa, editorem zůstává zkušený nakladatel JUDr. Karel Havlíček a v týmu mají trvale své nezastupitelné místo přední český trestní soudce, prezident Soudcovské unie JUDr. Libor Vávra a advokáti Mgr. Kryštof Janek a JUDr. Petr Meduna. Publikace, kterou držíte v rukou, vychází strukturálně zásadně z původního rukopisu, ale je bohatě doplněna o partie navazující na novou legislativu a přináší též další praktické a zčásti i teoretické poznatky.

Zásadní části publikace zahrnují výklady o cestě a předpokladech pro výkon soudcovského a advokátského povolání, podrobné a zasvěcené pohledy na vnitřní organizaci soudu, vztahy mezi soudcem a jeho kolegy, funkcionáři i zaměstnanci soudu, pracovní režim soudce, jeho činnost v řízení civilním i trestním na všech stupních (se stručnými připomínkami specifik soudního řízení správního a řízení před Ústavním soudem) – přípravu řízení, dokazování, rozhodování atd., stejně jako praktické informace o přípravě na výkon funkce advokáta, jeho úkolech a možnostech při poskytování právních služeb, taktice zastupování a obhajoby, odpovědnosti advokáta i jeho specifických rolích (např. jako mediátora či insolvenčního správce). Cíl publikace výstižně vyjadřuje myšlenka, kterou J. Jirsa uvádí ve svém závěrečném slovu: „Soudci, advokáti, justiční čekatelé, koncipientu i další členové rozvětvené justiční rodiny jsou především služebníky práva a spravedlnosti. To je obrovský smysl, poslání a závazek zároveň."

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...