Přeskočit na hlavní obsah

Ještě to promysli

Běžně 429,00  386,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

EAN

9788075551580

Nakladatelství

Jan Melvil Publishing

Rok vydání

2022

Zařazení knihy


PROČ JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT, CO VŠECHNO NEVÍME, A UMĚT ZMĚNIT NÁZOR Kolik rodinných oslav a pracovních jednání skončilo dusnem, kolik podnikatelských nápadů bankrotem! Jen kvůli strachu připustit, že nikdo z nás nemá patent na rozum. Co ale dělat, když zjistíme, že nám naše stará přesvědčení už neslouží?

Známkou inteligence bývá schopnost snadno ose učit a dobře si pamatovat, ale v rychle se měnícím světě jsou důležité i opačné dovednosti: přehodnocovat a odnaučovat se. Dávat přednost nepříjemným pochybám před příjemným přesvědčením paradoxně bývá nejtěžší právě pro ty nejchytřejší – copak můžou přiznat, že něčemu nerozumějí?

Adam Grant roky zkoumal, co lidem pomáhá vykročit z bezpečných jistot starých názorů, když začnou být nebezpečné. Naučí vás, jak přežít v polarizované společnosti bez ztráty přátel, a ukáže, že změna mínění nemusí bolet. Dokonce to může být zábava! Naučíte se:

Včas poznat, že lžete sami sobě, a radovat se z toho, že jste na to přišli. Nahlas se ozvat, když se všichni okolo nadchnou pro pitomost. Vytvořit kolem sebe zdravé prostředí, ve kterém konflikty připomínají tanec, a ne rvačku. Nebrat si nesouhlas a kritiku jako útok na své ego. Vychovávat zvědavé a světu otevřené děti. A taky lépe snášet příbuzné a kolegy, kteří mají ve všem hned jasno.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...