Přeskočit na hlavní obsah

Eva

KESSLEROVÁ VERENA
Běžně 397,00  357,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

KESSLEROVÁ VERENA
ISBN

978-80-7260-596-5

EAN

9788072605965

Nakladatelství

Prostor

Rok vydání

2024

Vazba

Brožovaná

Počet stran

224

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Co obnáší mateřství a jaký může mít vliv na osud našeho světa? Byl by snad lepší, kdyby se přestaly rodit další děti? Nejen s těmito otázkami se autorka vypořádává v románu Eva prostřednictvím jeho protagonistek. Podmanivým stylem vypráví příběhy čtyř žen, v mnohém velmi odlišných, jejichž životy se ovlivňují, vzájemně proplétají a propojují, často netušeným a nepředvídatelným způsobem.
Aktivistka a učitelka Eva veřejně razí názor, že tváří v tvář klimatickým změnám by si mladí měli rozmyslet, zda chtějí přivést na svět další "ekologickou zátěž", respektive zda tím své potomky chtějí vystavit dopadům neodvratné krize. Zatímco ona se potýká s pobouřením a důsledky, které její vize vyvolá, sestry Sina a Mona bojují se svými vlastními životními plány. Zdálky si závidí, zblízka se litují a společně se snaží vzdorovat odpovědnosti a tlaku očekávání. Zcela jiný pohled matky nakonec přináší setkání s Moninou novou sousedkou.
Čtyři ženské osudy, jedno velké téma. Bez nadsázky téma budoucnosti lidstva. Autorka nestaví přirozenou lidskou touhu mít děti proti vědeckým poznatkům, klade všechny argumenty vedle sebe. Otázek, které v knize zaznívají, se po přečtení hned tak nezbavíme.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...