Přeskočit na hlavní obsah

Elevace / Elevation Zdeněk Beran

KUNDRAČÍKOVÁ BARBORA, BERAN ZDENĚK
Běžně 1 280,00  1 152,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

KUNDRAČÍKOVÁ BARBORA, BERAN ZDENĚK
ISBN

978-80-7437-415-9

EAN

9788074374159

Nakladatelství

Kant

Rok vydání

2024

Vazba

Vázaná

Počet stran

286

Jazyk čeština, angličtina

Zařazení knihy


Monografická publikace je věnované jednomu z nejkomplexnějších středoevropských uměleckých environmentů - Rehabilitačnímu oddělení Dr. Dr. českého malíře a vizuálního umělce Zdeňka Berana (1937-2014).
Vychází v roce výročí jeho úmrtí a prezentuje jej jako umělce výlučné estetiky, pevně usazeného v lokálních souvislostech, v bipolárním rozdělení světa, normalizačním zmaru a na neoficiální umělecké scéně.
Především jej však zasazuje do těch globálních, přičemž naznačuje sílu jeho imaginace, intelektu i uměleckého odhodlání.
Jako řada jeho přátel či kolegů, také Beran přišel vzhledem k socio-politickým okolnostem o možnost účastnit se diskusí na rodícím se transnacionálím poli současného umění - nepřišel však o možnost klást a zodpovídat podstatné otázky.
Monografie, která pojímá reinstalaci environmentu v prostorách Muzea umění Olomouc (2024), zahrnuje původní texty českých historiků umění Jana Kříže, Jindřicha Chalupeckého či Petra Wittlicha i aktuální studie Kennetha Haye a Barbory Kundračíkové.
Doprovází ji konzervátorské a restaurátorské zprávy (Národní galerie Praha, Muzeum umění Olomouc), autorské reflexe spoluautorek výstavy, architektky Barbory Bělunkové a světelné designerky Pavly Beranové.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...