Přeskočit na hlavní obsah

Dvě sovy v nízkém letu

KEROUŠOVÁ MICHAELA
Běžně 398,00  358,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

KEROUŠOVÁ MICHAELA
ISBN

978-80-257-4417-8

EAN

9788025744178

Nakladatelství

Argo

Rok vydání

2024

Vazba

Vázaná

Počet stran

312

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Na skládce najde postarší hlídač Nejedlý malou holčičku. Nikdo ji nehledá, nikdo neví, odkud se vzala ani kdo jsou její rodiče. Dostane jméno Alžběta a ujme se jí vdova Viola, jejíž pět synů už dávno odešlo z domova. Alžbětin původ není jediná záhada, kterou magický příběh rozplétá. Nalezená holčička se stává katalyzátorem dávno promlčených tajemství celého městečka.
Proč se hlídač Nejedlý kdysi dobrovolně odstěhoval mezi haldy nepotřebných věcí? Co se přihodilo mezi Violou a její sestrou, že spolu desítky let nemluví? A kdo je podivínský dědek Cink, který se šourá po krajině s plnými igelitkami a Alžběta se ho bojí?
Trochu báseň, trochu detektivka a trochu sen. Příběh se odehrává v neurčitém bezčasí, kde věci, domy i místa hrají stejně podstatnou roli jako postavy. Tři liščí ocasy, modrá vana v ohromném jabloňovém sadu a rodinné obrazy v pokojích zakrytých prostěradly. Malá Alžběta v tom panoptiku roste a pozvolna rozkrývá historii svých blízkých. Je ale vůbec možné pátrat v cizí minulosti a zároveň se vyhýbat své vlastní?

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...