Přeskočit na hlavní obsah

400 let vil Benátska 1404–1797

KUBELÍKOVÁ KAMILA, KUBELÍK MARTIN
Běžně 950,00  855,00  vč. DPH
Skladem
 ks

Autor

KUBELÍKOVÁ KAMILA, KUBELÍK MARTIN
ISBN

978-80-88421-01-6

EAN

9788088421016

Nakladatelství

Jalna

Rok vydání

2022

Vazba

Vázaná

Počet stran

216

Jazyk čeština

Zařazení knihy


Benátské vily jsou světoznámým architektonickým fenoménem. Tato monografie mapuje promítání změn v architektuře Terrafermy v důsledku okupace ostrovním státem Benátkami v průběhu čtyřsetletého období.
Publikace se zabývá formálně-estetickým, tedy uměleckým a funkčně-ekonomickým vývojem vily pod vlivem politických událostí, jak na teoretické, tak praktické úrovni.

Vzestup, vrchol a dekadence vil jsou sledovány v pěti kapitolách:
- Venkovské stavby před okupací Benátkami.
- První století benátské okupace, venkovská architektura ovlivněná ekonomickými podmínkami a výraz těchto vlivů ve funkčnosti staveb.
- Hledání symbiózy villa s hospodářstvím a otiem na Terrafermě, které bylo podmíněno změnou přístupu Benátek v důsledku sociopolitických událostí, jež vyústily v mírové období na počátku 16. století.
- Andrea Palladio (1508-1580), jeho dílo a odkaz v architektuře.
- Narušení rovnováhy ekonomického a architektonického vývoje vily v průběhu času a její postupná dekadence.


Autoři dlouhodobě spolupracují na výzkumu benátských vil. Základem této spolupráce je jejich společná láska k Benátsku, která je navíc podpořena odbornou erudicí v oblasti historické architektury. Kamila Kubelíková vystudovala architekturu na univerzitě v Praze a dlouhodobě se věnuje architektonické fotografii. Martin Kubelík vystudoval architekturu a dějiny architektury na univerzitách v Cambridge a v Cáchách, působil jako řádný profesor a vedoucí architektonického ústavu na univerzitě v Evropě a v USA. Tato kniha představuje shrnutí jejich dlouholetého výzkumu.

Monografie má celkem 216 stran, 270 barevných ilustrací, 391 vědeckých poznámek s 29 barevnými obrázky, rozsáhlou bibliografii použité literatury.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...