Přeskočit na hlavní obsah
Uvedení knihy Na trápení nebyl čas: Rozhovor s politickou vězeňkyní Alexandrou Součkovou Kovářovou

Uvedení knihy Na trápení nebyl čas: Rozhovor s politickou vězeňkyní Alexandrou Součkovou Kovářovou

Společně s Ústavem pro českou literaturu AV ČR srdečně zveme na představení nové knihy Zuzany Augustové Na trápení nebyl čas: Rozhovor s politickou vězeňkyní Alexandrou Součkovou Kovářovou.

  • Datum události: 20. 6. 2024 18:30
  • Místo konání: Božská lahvice, Bílkova 122/6, Praha 1

Zaslala Šárka Hakenová dne

Slavnostního večera se zúčastní také Alexandra Součková Kovářová. Publikaci představí autorka, k tématu pohovoří i historik Petr Koura a literární vědec Michal Přibáň. Jazzový doprovod zahrají Marta Majerová a Adéla Tomanová. Večerem v kavárně Božská lahvice vás provede Stáňa Raupachová. Na místě bude možné publikaci také zakoupit.

Místo konání: Božská lahvice (Bílkova 122/6, Praha 1)

Termín: čtvrtek 20. 6. 2024 v 18.30 hodin.

Těšíme se na Vás!

Anotace knihy: Kniha rozhovorů s politickou vězeňkyní padesátých let Alexandrou Součkovou Kovářovou přibližuje její život za protektorátu, po válce i po únoru 1948, okupaci Československa roku 1968 a normalizaci, především však evokuje dobu, kdy byla jako devatenáctiletá v druhé půlce padesátých let 20. století uvězněna spolu s matkou a dalšími členy „odbojové skupiny“ za špionážní činnost a vlastizradu. Její statečnost, síla i životní nadhled, s nímž překonávala všechna příkoří tuhého režimu padesátých let i pozdější problémy jakožto bývalá vězeňkyně, jsou obdivuhodné. Nepřestala mít ráda lidi, naopak vězení i život po propuštění její schopnost vidět v lidech to dobré spíš posílily.

Na trápení nebyl čas
Na trápení nebyl čas
Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...