Skip to main content
Křest knihy Jiřího Hulcra Kůrovci

Křest knihy Jiřího Hulcra Kůrovci

Srdečně Vás zveme na křest knihy Jiřího Hulcra KŮROVCI, která vyšla v nakladatelství Kazda.

Posted by Šárka Hakenová on

Křest knihy Kůrovci se uskuteční 20.6. 2024 v 17:30 hod. v Literární kavárně Academia na Václavském náměstí. Budeme se těšit na setkání!

Kmotrem knihy bude pan Pavel Hubený, ředitel NP Šumava a křtu se dále zúčastní hosté pan Václav Lidický z ministerstva zemědělství a paní Marie Šabacká z Jihočeské univerzity.

Kůrovci: Příběh největšího vyvrhele říše hmyzu

Podobný obraz někdy viděl snad každý: malebná horská krajina, kterou kdysi pokrývaly lesy, nyní vypadá, jako kdyby se přes ni přehnala pohroma: les zmizel a zbyly po něm jen pahýly mrtvých stromů. Šumava i Jeseníky by mohly vyprávět. O viníkovi jsme také slyšeli: jsou to kůrovci, které je třeba nemilosrdně likvidovat… nebo je to všechno trochu jinak? Co vlastně o kůrovcích víme? Víme o nich vůbec něco? Měli bychom se o ně zajímat?

Rozhodně ano: kůrovců existuje více než 6000 druhů a je na nich zajímavé úplně všechno: jak vypadají, jak žijí, jak se rozmnožují, jak navzájem spolupracují… Věděli jste například, že kůrovci objevili zemědělství dávno před lidmi? Že mají rádi kávu, korek i kanystry na benzin? Že samečci některých druhů jsou přesnými kopiemi svých matek? Že mnohé z nich příroda obdařila naprosto bláznivými účesy?

Jiří Hulcr, entomolog z University of Florida a přední světový „kůrovcolog“, napsal svěží, zábavnou a čtivou knihu, plnou zajímavých informací a unikátních fotografií. Na kůrovce se odteď budete dívat úplně jinak – protože i skutečnou příčinu poškozených lesů musíme hledat někde jinde než u těchto malých a fascinujících tvorů.

Loading...

Loading

Error

Searching...